• Saltuklu Mah. Atatürk Cad. No 34 Dadaşkent, Aziziye / Erzurum
  • info@bilgekolejim.com
  • (442) 327 44 44

HABER VE DUYURULAR

  • ANASAYFA
  • -
  • HABER VE DUYURULAR
  • -
  • ÖĞRENCİLERİMİZ KERMES DÜZENLEDİ
10 Mart

ÖĞRENCİLERİMİZ KERMES DÜZENLEDİ

Erzurum Özel Bilge Koleji,  6 şubat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen asrın felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza yardım amaçlı  kermes düzenledi.  Okulumuz öğrencileri  evlerinde hazırladıkları tatlı, hamur işi , çiğ köfte, Erzurum ketesi, yaprak sarması kitap ve diğer  eşyalardan oluşan "Birlikten Kuvvet Doğar" sloganıyla oluşturulan kermes düzenledi. 

Erzurum Özel Bilge  Koleji yemekhanesinde düzenlenen   organizasyona katılan okulumuz velileri Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeler için    düzenlenen kermese yoğun ilgi gösterdiler. 

Okulumuz öğretmenleri, idari personeli, veliler ve dışarıdan gelen halkımızın  destek verdiği kermeste, tatlı ve hamur işi gibi yiyeceklerin yanı sıra, kitaplarda satışa sunuldu. 

Kermesin açılışını yapan Özel Bilge Koleji Kurucu Müdürü  Abdullah Samancı, depremin ilk saatlerinden bu yana Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Okulumuzun da  olağanüstü bir dayanışma örneği gösterdiğini kaydetti. Samancı, "Dayanışmayı devam ettirmemiz gerekir. Çok güzel bir sloganla açılıyor kermes; "Birlikten Kuvvet Doğar", evet gerçekten bu birliktelik bizim derin yaralarımızı kapatmayacak ama bir nebze olsun faydası olacaktır.   O bölgeyi gören birisi olarak söylüyorum, inanamayacağınız kadar büyük bir tahribat ve yıkım var. Düşünün bir ilçenin, şehrin neredeyse tamamı yok, yıkıntılar içerisinde. Korkunç bir şey. Ama ben Türk milletinin büyüklüğüne hep inanmışımdır. Türk milletinin zor zamanlarda bir araya gelebilme becerisine hep inanmışımdır, hep hayran olmuşumdur. Şaşırtıcı bir birlikteliktir bu. Bunu dünyanın birçok ulusunda göremezsiniz. Bugün de okulumuz öğretmenleri, öğrencileri ve velileri Okul Müdürlüğümüzün koordinasyonunda yine yüreklerinden gelen sevgileriyle yaptıkları dayanışmayı ortaya koyuyorlar.  Buradan alınan her ürün, buraya yapacağınız her katkı, deprem bölgesindeki  depremzedelere yapacağı  faydadan  kuşkunuz olmasın" dedi.