• Saltuklu Mah. Atatürk Cad. No 34 Dadaşkent, Aziziye / Erzurum
  • info@bilgekolejim.com
  • (442) 327 44 44

OKULUMUZ

25 Aralık

YILLIK PLANLAMA

Eğitim Öğretim Programımız: 9. ve 10. sınıf düzeyinde öğrencilerin temel öğretimde aldıkları dersleri pekiştirmek ve sınavlarda çıkacak soru tiplerine göre hazırlık yapmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu dönemde uygulanan ders eğilimi belirleme ile öğrencilerin alan yönlendirmeleri yapılır, öğrencilerin kendi kendine öğrenme becerilerinin geliştirilmesi için birçok rehberlik çalışması bir arada yürütülür.


11 ve 12. sınıf düzeyinde her ders için planlanan ek dersler ile öğrencilere konu tekrarı ve örnek soru çözümleri yapılarak pekiştirme sağlanır. Her hafta yapılan Haftalık Değerlendirme Sınavları ile geri bildirim verilir. Ünite değerlendirme sınavları her ünite sonunda yapılan YGS ve LYS deneme sınavları ile öğrenciler değerlendirilir.


Soru bankaları ve etkileşimli kaynaklar ile öğrenciler ihtiyaçları doğrultusunda ek çalışmalar yapar. Danışman öğretmen öğrencilere hedefleri doğrultusunda eğitim desteğinde bulunur. Rehberlik birimi ise öğrencilere yönlendirme ve tercih danışmanlığı yapar.


9. ve 10. sınıflarda proje tabanlı eğitim modeli uygulanmaktadır. Her yıl gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok proje başarılarına imza atılması tasarlanmaktadır.


Ayrıca bu düzeyde yoğun bir yabancı dil eğitimi uygulanır.